logo1b
STRONA GŁÓWNA JAK POZNALIŚMY BOGA ROZWAŻANIA CODZIENNOŚĆ PYTANIA LINKI
ksiazki1 RECENZJE ksiazki2
Przestawiamy nasze opinie o przeczytanych osobiście książkach i innych publikacjach
( nie prowadzimy sprzedaży)

przysiega

"NOWY ŚWIATOWY ŁAD", William T. Still, wyd. Vieritas Et Pneuma Publishered, 1996 
Kto naprawdę rządzi światem. Tajny, starodawny plan globalnej kontroli nad ludźmi. Jaka jest ukryta rola ONZ. Kto wywołuje wojny i konflikty. Masoni i inne antychrześcijańskie tajne stowarzyszenia. Literatura faktu. Po przeczytaniu tej książki zrozumiesz, jak szatan realizuje swój plan.

nawiedzenie

"NAWIEDZENIE", Frank Peretti, wydawnictwo M, Kraków 
W mieście Antiochia zaczynają się dziać znaki i cuda. Pojawia się człowiek, który uzdrawia i obdarza nadnaturalnymi zdolnościami. Jak się zachowują chrześcijanie i inni ludzie? Książka w sensacyjny sposób ukazuje reakcję ludzi w zborach, denominacjach. Obnaża stan duchowy chrześcijaństwa,pasterzy i owieczek. Można w tym odnaleźć siebie i ludzi z Kościoła. Czyta się jednym tchem.

przysiega

"PRZYSIĘGA", Frank Peretti, wydawnictwo M, Kraków 
Złe moce opanowują miasto nad którym ciąży stara klątwa. Niewidzialny stwór zabija ludzi.Zło stara się też wykończyć chrześcijan. Rozpoczyna się ostra walka duchowa. Książka pokazuje mechanizm działania grzechu, który powoli niszczy człowieka. Polecam, bo przyda się ku przestrodze dla każdego, kto chce iść za Bogiem.

poskrtygrysa

"ISLAM BEZ ZASŁONY", Ergun Mehmet i Emir Fethi Caner, wyd. W wyłomie 
Bracia Ergun i Emir byli sunnickim muzułmanami. Dlaczego stali się chrześcijanami? Jaki jest naprawdę Islam? Dlaczego nie jest religią pokoju? Jakie fakty z życia proroka Mahometa muzułmanie woleliby ukryć? Książka w sposób bardzo przystępny ukazuje prawdziwe oblicze Islamu, a także zawiera porady, jak rozmawiać z muzułmanami.

poskrtygrysa

"POSKROMIENIE TYGRYSA", Tony Anthony i Angela Little, wyd. Aetos 
Historia życia i nawrócenia mistrza Kung-Fu. Opisuje jak stał się brutalnym twardzielem, ochroniarzem bogatych osób i jak poznał w więzieniu Pana Jezusa. Obecnie służy aktywnie Bogu. Świadectwo jest naprawdę mocne!

czlowiekznieba

"CZŁOWIEK Z NIEBA", Paul Hattaway, wyd. W wyłomie 
Świadectwo Yuna, chińskiego chrześcijanina ( i jego rodziny ), prześladowanego za wiarę w Jezusa. Był więziony, nieludzko torturowany i poniżany przez władze, ale przyprowadził do Chrystusa tysiące osób. Niesamowite opisy dzałania Boga. Lektura obowiązkowa dla każdego chrześcijanina. Uwaga - książka zawiera drastyczne opisy tortur!

wladcy1

"WŁADCY CIEMNOŚCI", Frank E. Peretti, wyd. VOCATIO 
Powieśc sensacyjna w nowatroski sposób przedstawiająca rzeczywistość duchową istniejącą równolegle ze znaną nam rzeczywistością fizyczną. Akcja dzieje się głównie w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim Ashton. Miasteczko to usiłuje wykupić dośc tajemnicza organizacja religijna. Wciągająca w swe szeregi kolejne osoby, próbuje przejąc nad nimi tzw. "rząd dusz". Do walki o miasto i jego mieszkańców staje niewielki lokalny kościół wspierany przez... zastęp niebieski. Lektura warta polecenia każdemu chrześcijaninowi.
dalekoodrzymu

"DALEKO OD RZYMU... BLISKO BOGA", Richard Bennett, Martin Buckingham, wyd. TIQVA
Świadectwa życia 58 byłych księży rzymskokatolickich z całego świata. Gdy poznali prawdę, jaki jest Bóg i narodzili się na nowo, odeszli z Kościoła Rzymsko-Katolickiego, nie chcąc dalej wykonywać obrzędów niezgodnych ze Słowem Bożym, a pragnąc skutecznie służyć Bogu. Głęboko i realistycznie opisują swoje przeżycia. Polecam każdej osobie, która pragnie poznać motywy tej życiowej decyzji, oraz jak Bóg ich prowadził ku zbawieniu. Jeśli chcesz przeczytać książkę w wersji online, kliknij  tutaj
wladcy1

"ROZDARTA ZASŁONA", Thelma Sangster, wyd. AGAPE 
Gulszan Estera, muzułmańska dziewczyna, opisuje swoje świadectwo nawrócenia do Jezusa. Została w cudowny sposób uzdrowiona przez Niego z ciężkiej choroby. Odnalazła prawdziwego Boga. Była przez to prześladowana prze rozdzinę, ale Jezus pomógł jej ujść z życiem. Historia ta wskazuje, że nawet będąc muzułmanką i żyjąc w kraju muzułmańskim, można poznać jedynego Zbawiciela.
smiercguru

"ŚMIERĆ GURU", Rabi R. Maharaj, wyd. E&A 
Biografia Hindusa, guru, potomka bramińskich kapłanów. Tkwił głęboko w religii i zwyczajach hinduizmu. Opisuje jak poszukiwał sensu życia i jak poznał Boga, Jezusa Chrystusa.
czarownica

"BYŁAM CZAROWNICĄ", Dooren Irvine, wyd. "Głos Ewangelii" 
Świadectwo dziewczyny, która stoczyła się na dno. Uciekła z domu, była prostytutką, ćpała, siedziała w więzieniu. Zaangażowała się też w świat czarnej magii, została czarownicą oraz satanistką. Z kręgu zła uwolnił ją dopiero Jezus Chrystus.
czyzdrowie

"CZY ZDROWIE ZA WSZELKĄ CENĘ?", Samuel Pfeifer, wyd. EFFATHA 
Autor, lekarz, obnaża prawdziwe oblicze medycyny alternatywnej, nie do pogodzenia z wiarą chrześcijańską. Opisuje m.in. metody: akupunktura, akupresura, irydologia, radiestezja, homeopatia. Jeśli zastanawiasz się czy skorzystać z takich metod, koniecznie przeczytaj tą książką, a nie wpakujesz się w kłopoty.
potter

"HARRY POTTER dobry czy zły?", Gabriele Kuby, wyd. POLWEN 
Książka rekomendowana przez papieża Benedykta XVI. Krótki opis ogromnego zła zawartego w książkach o Harrym Potterze. Autorka obnaża je i wykazuje, jak zło przenika do świadomości ludzkiej, a szczególnie młodzieży i dzieci.
drogasceptyka

"DROGA SCEPTYKA DO BOGA", Joe Musser, wyd. TKECH Kraków 
Biografia Josha McDowella, który twierdził, że chrześcijaństwo opiera się na baśniach. Podchodząc naukowo chciał udowodnić, że Jezus Chrystus nie zmartwychwstał. Badając rzetelnie fakty uznał, że jednak Chrystus zmartwychwstał, i że jest Bogiem. Stwierdziwszy to, Josh uwierzył w Jezusa, stał się chrześcijaninem, znanym w świecie kaznodzieją. Polecam książkę szczególnie ateistom, gnostykom i tym, którzy mają wątpliwości dot. podstawowych faktów wiary chrześcijańskiej.
pokojzbogiem

"POKÓJ Z BOGIEM", Billy Graham, wyd. Słowo Prawdy 
Książka w przystępny sposób odpowie na twoje pytania dotyczące wiary: - kim i jaki jest Bóg, dlaczego Jezus przyszedł na świat, czym jest Biblia, - kim jest szatan, czym jest grzech, czy Bóg stworzył zło, - na czym polega nawrócenie, pokuta i jak osiągnąć pokój z Bogiem. Jeśli szukasz Boga, masz wątpliwości, czujesz się opuszczony - ta książka jest dla ciebie.
jakaroznica

    "JAKA JEST RÓŻNICA?", Fritz Ridenour, wyd. Pojednanie, Lublin 
W przystępny sposób wykazane kluczowe różnice między biblijnym chrześcijaństwem a judaizmem, katolicyzmem, islamem, hinduizmem, buddyzmem, unitarianizmem, świadkami Jehowy, Christian Science, mormonizmem. Pomaga w zrozumieniu, gdzie doktryny tych religii lub organizacji są niezgodne z Biblią.

przemytnik

"PRZEMYTNIK", Brother Andrew, wyd. VOCATIO 
Świadectwo nawrócenia najemnika walczącego w Indochinach, który w piekle wojennego zwyrodnialstwa, podłości i upadku poznał Jezusa. W epoce zimnej wojny przemycał Biblie do krajów komunistycznych. Ta pasjonująca autobiografia pokazuje, że Bóg ma moc zmienić zycie każdego człowieka.

homoseksualizm

"HOMOSEKSUALIZM co każdy powinien o nim wiedzieć?", Tim LaHaye, wyd. Pojednanie 
Obnażenie prawdy o homoseksualiźmie. Z książki dowiesz się, że homoseksualizm nie jest chorobą i dlaczego jest niebezpieczny dla społeczeństwa. UWAGA! Książka zawiera drastyczne opisy.

jakwiatr

"JAK POTĘŻNY WIATR", Mel Tari, wyd. DABAR 
Historia przebudzenia duchowego w Indonezji w latach sześdziesiątych. Niesamowite znaki i cuda Boże podczas głoszenia Ewangelii. Świadectwo naocznego świadka, Mela Tari, którego Bóg używał, a jednocześnie uczył posłuszeństwa i pokory. Treść książki wzmocni ( lub obudzi) twoją wiarę.

czasyostateczne

"CZY NIEUCHRONNIE NADCHODZĄ CZASY OSTATECZNE?", Tadeusz Połgensek,
 wyd. Fundacja Słowo Nadziei 
Rozważne i przystępne przedstawienie znaczenia proroctw Biblii na temat co nas czeka w przyszłości. Autor argumentuje, co wiemy na pewno, a co jest jeszcze przed nami zakryte. Rozprawia się z fałszywymi poglądami ( m. in. Świadków Jehowy). Książka zachęci cię do trwania w wierze. Polecamy szczególnie dla chrześcijan, którzy dosyć dobrze znają Biblię.

klamstwoewolucji

"KŁAMSTWO EWOLUCJI", Hans Joachim Zillmer, wyd. Amber 
Teoria ewolucji to już tylko mit, podtrzymywany przez ludzi odrzucających Boga. Przykłady: ukrywania niewygodnych faktów, naukowców - oszustów, datowania "z sufitu". Wykaz materiałów źródłowych, mapy, zdjęcia. Naprawdę waro przeczytać.

ikonyewolucji

"IKONY EWOLUCJI nauka czy mit?", Jonathan Wells, wyd. W wyłomie 
Autor ( doktor biologii ) wykazuje, że darwinowska teoria ewolucji opiera sie na nienaukowych spekulacjach, a nawet oszustwach. Książka podaje materiały źródłowe, które możesz sprawdzić.

twojefinanse

" TWOJE FINANSE W NIEPEWNYCH CZASACH ", Larry Burkett , wyd. Pojednanie 
Co Biblia mówi na temat finansów, jak wyjść z długów i jak ich uniknąć? Bardzo dobra książka założyciela organizacji Christian Financial Concepts. Porady w niej zawarte pomogły nam wielokrotnie - polecamy. Pamiętaj - wszytko co posiadssz należy do Boga - ty jesteś tylko zarządcą.

mail2
KONTAKT