logo1b
STRONA GŁÓWNA CODZIENNOŚĆ ROZWAŻANIA PYTANIA RECENZJE JAK POZNALIŚMY BOGA
LINKI
Linki do stron chrześcijańskich lub powiązanych z chrześcijaństwem
oraz stron przydatnych w głoszeniu Ewangelii.

liniawagony
 

BIBLIA

www.biblia.info.pl/biblia.php - Biblie internetowe do czytania i wyszukiwarka. Polecam Biblię Warszawską. students.mimuw.edu.pl - Biblia na komórkę z obsługą Java. Jest warszawska, tysiąclatka i warszawsko - praska. Z wyszukiwarką. Uważnie przeczytaj uwagi na stronie. Jeśli komórka ma ograniczenia wielkości plików, to trzeba ściągać i instalować w częściach. U mnie działa rewelacyjnie. Naprawde polecam - masz zawsze Słowo pod ręką. www.e-sword.net - do pobrania tłumaczenia Biblii w wielu językach ( w polskim tylko Biblia Gdańska ), słowniki biblijne, mapy, komentarze. Można sprawdzać znaczenia słów w grece i hebrajskim ( chyba już nie jest free ) scripture 4 all - do pobrania wersja interlinearna Biblii ( ST - hebrajski, NT - grecki) z tłumaczeniem angielskim. Przydatna jest wymowa słów oryginalnych.Znajdziesz tam też wersję online. Interlinear Scripture Analyzer (ISA) www.codexsinaiticus.org - Kodeks synajski. Jeden z najstarszych manuskryptów zawierających też księgi bilijne. Spisano go w IV wieku, w języku greckim. Egzemplarz oryginalny.

ŚWIADECTWA, EWANGELIZACJA

www.nickycruz.ovh.org - do pobrania prawdziwa i wstrząsająca historia przywódcy najpotężniejszego i najbrutalniejszego gangu Nowego Jorku lat 50-tych - gangu Mau Mau. Jak poznał Jezusa, jego życie całkowicie się odmieniło. daleko_od_rzymu - Świadectwa życia i nawrócenia 58 byłych księży. Poznali prawdę o Bogu i odeszli z Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Jak dalej służyli Panu Jezusowi dowiesz się z tej książki ( format pdf). Takie było twoje życie - Jakie życie, taka wieczność. Zobacz, co cię czeka po śmierci i dlaczego. Przystępna treść w formie komiksu.

KSIĘGARNIE,  MEDIA

www.coolshop.pl - chrześcijański sklep internetowy i stacjonarny, księgarnia. Bogata oferta, m.in. dużo interesujących gadżetów, muzyka, filmy, książki audio. Przed zakupem warto zapytać, czy towar jest dostępny. www.dobryskarbiec.pl - sklep także z chrześcijańską literaturą, filmami, CD, biżuterią. pojednanie.pl - księgarnia Wspólnoty Chrześcijańskiej POJEDNANIE. Dużo książek dotyczących problemów codziennych, z poradami udzielanymi na podstawie Biblii. Wiele z nich przeczytaliśmy osobiście i bardzo nam pomogły. www.szaron.pl - hurtownia i księgarnia chrześcijańska. Spora oferta a w niej Biblie oraz m.in. filmy, gadżety, audio, naklejki. www.vocatio.com.pl - księgarnia Wydawnictwa " Vocatio ". Dużo dobrej literatury chrześcijańskiej. www.radio.chrzescijanin.pl- Radio Chrześcijanin, ewangliczna stacja w internecie. Muzyka, audycje,wykłady.

ARGUMENTY

persona_non_grata - Krzysztof Dubis - dobre kazania wzmacniające wiarę, a także obnażające szatańskie nauki, które szerzą się w Kościele jak gangrena pytania o początek - Film z naukowym podejściem wskazującym, że to Bóg stworzył świat. Jednocześnie wykazuje fikcję teorii ewolucji. Wersja polska z lektorem. www.sn.org.pl - fundacja " Słowo Nadziei ", której celem jest niesienie pomocy Świadkom Jehowy. Zawiera m.in. dużo argumentów pomocnych w obnażaniu, niezgodnych z Bibią, poglądów głoszonych przez tą organizację. Można też ściągnąć książkę o czasach ostatecznych. chrzescijanin5.blog.onet.pl - blog ukazujący błędy w naukach organizacji Świadków Jehowy. Sporo argumentów i linków. Medycyna - nauka czy magia? - homeopatia i akupunktura. Dr n. med. Jacek Matter w przystępny sposób opisuje prawdę o tych metodach "leczenia". www.chick.com - strona zawierająca broszury ewangelizacyjne, artykuły, argumenty. Uwaga - niektóre treści bardzo ostre! eliasz.dekalog.pl - chronologiczna lista dogmatów niezgodnych z Biblią, z podaniem źródeł

INNE STRONY

www.gpch.pl - Głos Prześladowanych Chrześcijan. Wstrząsające informacje o prześladowaniach na całym świecie ( m.in. w Chinach, Indonezji, Pakistanie, Korei Płn.). Relacje, zdjęcia, też fakty przemilczane w mediach. Dowiesz się jak możesz im pomóc. postęp po Szwedzku 1/3 - upadek rodziny, tragedia dzieci, ekspansja homoseksualizmu czyli jak szatan rozwala Szwecję (koniecznie obejrzyj wszystkie części).

FILMY, AUDIO

Immanuel, Immanuel - pieśń egipskich chrześcijan, Arabic Christian Song My life is Yours - pieśń egipskich chrześcijan, Lovely Arabic Christian Song-Middle E Noche De Paz - kolęda Cicha noc w wykonaniu dzieci z zespołu Villancicos Hallelujah - pieśń w wykonaniu Nory Foss Oseh Shalom - piosenka hebrajska ( Sprawił pokój w niebie nasz Pan... ) Na nudnym i długim kazaniu - czyli co robią wierni na nabożeństwie, jak pastor przynudza... Algo grande viene a la tierra - koniec świata ( pieśń Stanislao Marino ) La gran - wielki ucisk ( 666) i pochwycenie Kościoła (pieśń Stanislao Marino)
liniastatek
mail2
KONTAKT